Product Details:
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Application | Wood, MDF |
| Spindle Power | 4.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Double |
| X-Y Axis Working Area | 3000 x 2000 mm |
| Machine Type | 3 Axis |
| Spindle Speed | 24000 RPM |
| Control System | DSP |
| Supported Material | ACP, Plywood |
| Z Movement | Ball Screw |
| Resolution | +- 0.05 mm |
| Model Number | AR 3020 |
Product Details:
| Working Area | 1300×2500 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 3.5 kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Supported Material | ACP, MDF, Plywood, Solid Wood |
| Spindle Speed | 18000RPM |
| X-Y Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Z Axis Working Area | 200 mm |
| Model | 1325 |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | Wood, MDF, Acrylic, Plywood |
| Application | Furniture, Jali Cutting |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
| Number Of Spindles | Single |
| Control System | DSP |
| X-Y Movement | Rack & Pinion Transmission |
| Z Movement | Ball Screw Transmission |
| Driven Motor | Stepper Motor |