Product Details:
| Working Area | 1500×3000 mm |
| Spindle Power | 3.5 |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | Aluminum T-Slot |
| Number Of Spindles | Single |
| Brand | Aaradhana |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| Control System | DSP |
| Supported Material | Solid Wood, PVC |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 315 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Model Number | 3015 |
| Work Area | 1300 X 2500 mm |
| Application | Wood, Acrylic and MDF Board |
Product Details:
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Application | Wood, MDF, Acrylic |
| Spindle Power | 6kW |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | T Slot Table |
| Number Of Spindles | Single |
| Machine Type | 3 Axis |
| Spindle Speed | 18000-24000 RPM |
| Job Material | Wood, PVC |
| Control System | DSP |
| Supported Material | Plywood, ACP |
| Repositioning Accuracy | +/- 0.05 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Supported Material | Marble, Sandstone, Granite |
| Axis Count | 3 Axis |
| Table Type | SS Tray |
| Brand | Aaradhana |
| Spindle Speed | 0–24000 rpm |
| Material | Mild Steel |
| Weight | 200 kg |
| Cooling Type | Water Cooling |
| Automation Grade | Automatic |
| Application | Photo Engraving |
| Voltage | 380 V |
| Working Area | 1500 X 3000 mm |
| Rated Power | 6 kW |