Product Details:
| Working Area | 2000×3000 mm |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Supported Material | Marble, Granite |
| Table Type | Water Bed |
| Axis Count | 3 Axis |
| Cooling Type | Water Cooling |
| Application | Engraving, Edge Profiling, Slab Cutting |
Product Details:
| Machine Type | CNC |
| Cutting Area | 1400*1000mm |
| Operation Mode | Automatic |
| Cutting Force | 10 ton |
| Stroke | 100 mm |
| Power Source | Electric |
| Suitable Material | Synthetic Leather, Natural Leather, Textile |
Highly intelligent control, high precision positioning, smooth edges, flexible in cutting different designs.
Non touching process of cutting, engraving ensures high quality cutting effects, without damage to products.
Especially suitable for cutting or engraving on Acrylic, Bamboo, MDF, Plywood, Arts Crafts, Greeting Cards, Clothing, Logo, Buttons etc.